Më mbaj mend (për 1 muaj)


Valon Azizi - O Do Ta Kallim Sonte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Do Ta Kallim Sonte".
3. Video është e këngës "O Do Ta Kallim Sonte", por nuk këndohet nga Valon Azizi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Valon Azizi - O Do Ta Kallim Sonte  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

13/11/2018

2018-11-13T18:46:20+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Do Ta Kallim Sonte" kënduar nga Valon Azizi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Valon Azizi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Leta. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O do ta kallim o shoko..
A sonte ta djegim, o sonte ta djegim..

O me rraki, kengen me fillu e, kengen me fillu e..

O ameriken hajde sdu me harru e, jo sdu me harru e.

O halle halle, ani esht kjo jete, jalla esht kjo jete..

O gurbetqart aman aman, ti knoj me vullnete, ti knoj me vullnete..

O kshtu leta, ja ka pas adete, ja ka pas zanate..

O si ngurbet jaman aman, jalla si nkosove, tybe ku qellojna, flak dojna me kalle, flak dojna me kalle...

O po knohet kenga aman aman, per nje djal te rije, o nje djal te rije...

O i shkreti nan, a ne gjermamie, a ne gjermanie..

O nji nate te bukur djali, ka dal me shoqnije, me shoqnin e tije..

O shoqni e keqe i paskan qellue, o paskan qellue..
o me rraki aman jalla kan fillue, jalla kan fillue..

Krejt paret djali mi harxhoje, djali mi harxhoje..

Muzik tallava, paska qjef me ngue, paska qjef me ngue..

O lumi nana lumi, jalla per qat djale, jalla per qat djale..

O prej tina hajde, u boft nje mahalle, u boft nje mahalle...

O stundenqarin un pe knoj me malle, pi knoj me vullnete..

O mitrovicen hajde, o se lshojm per jete, jo se lshojm, oer jete...

O per therranden, a tybe vallzova, hajt tybe vallzova..

O prozrenin hajde, jo nuk e harrova, vushtrien karshie..

O qika te bukra prishtina, ka per bukurije, ka per bukirije..

O nje dite te bukur hajde, a kam dal ne peje, o kam dal ne peje. .

O tash gjilanin hajde, pe knoj rrend me rrende, jolla rrend me rrende..

Aman aman aman aman ooooooooooooo...

Ferizaji o hajde, ku po ma lun doren, ku po ma lun doren...

O tash vitia hajde, fort ja paska anen, fort ja paska anen..

O rahovecin nane, pi knoj me vullnete, ti knoj me vullnete..

Me trio bandin aman, heii..

O do ta kallim krejte, o do ta kallim krejte...Më Shumë Këngë Nga Valon Azizi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë