Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valon Berisha - Ne Gurbet (Feat. Xheni)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  18

Valoni:
Dite e re hallet e njejta
Ne gurbet mkaloj krejt jeta
N’dhe te huj, pa ty o vlla
Jam si gjys njeri, jam pa ni krah

Xheni:
Jena nda qysh ne rini
Pa ty vlla, si pa nje sy
Un ne shpi ti ne gurbet
As muhabeti me ska lehzet

Valoni:
Me trup larg, mendja te shpia
Nat e dit, krejt me merzia
S’eshte nje muj, por jan shum vjet
Pa nane e ba e pa vllazen

Me trup larg, mendja te shpia
Nat e dit, krejt me merzia
S’eshte nje muj, por jan shum vjet
Pa nane e bab e pa vllazen

Valoni&Xheni
Pa nane e bab e pa vllazen...

Valoni:
Jam larg ne gurbet o vlla
Nje dit te bardh me sy se kam pa
Ky vend mu ka ba krejt bajat
Nket vend kurr su bana rahat

Xheni:
Je larg ne gurbet o vlla
Askujt ska me i mbet kjo dynja
Ngo vlla qka po du un me t’than
N’gurbet sgjen as bab e as nan


Ky tekst u dërgua nga Sylejman ShijakuValon Berisha
Featuring: Xheni Meçe
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/10/2019
Muzika: Xheni Meçe
Teksti: Ejup Shabani
Orkestrimi: Xheni Meçe
Video Produksioni: Jehona
Diected: Dario J.


Valon Berisha - Ne Gurbet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Gurbet".
3. Video është e këngës "Ne Gurbet", por nuk këndohet nga Valon Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Valon Berisha:


Komente 0