Vani Rushiti
Vani Rushiti
Vani Rushiti
 • Emri i Vërtetë:
 • Rizvan Rushiti:
 • Vendlindja:
 • Tepelene Shqipëri
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri Shqipëri
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 4 Tetor 1991
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Vani Rushiti është autor këngësh i njohur. U lind më 4 Tetor 1991 në Tepelenë. Muzikën e ka trashëgimi familjare. Pasi mbaroj shkollën 8-Vjeçare Avni Rustemi në Tepelenë filloj studimet në Shkollën Artistike Feim Ibrahimi në Gjirokastër viti 2006-2010.

Në vitin 2012 hapi studion e tij në Tiranë si Kompozitor edhe orkestrues krysisht në muzikën popullore. Numërohen një sërë këngësh edhe bashkpunime brenda edhe jasht vendit.
Si edhe koncerte mbarë Shqipërinë Kosovë Greqi Itali Suedi Norvegji Danimarkë Zvicër Kroaci etj.
Vani Rushiti jeton në Tiranë ky aktualisht ka edhe Studion e tij Muzikore.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0