Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vasillaq Gremi & Kozeta Shabani - Kenga Myzeqare Kenge

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga Myzeqare Kenge".
3. Video është e këngës "Kenga Myzeqare Kenge", por nuk këndohet nga Vasillaq Gremi & Kozeta Shabani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vasillaq Gremi & Kozeta Shabani - Kenga Myzeqare Kenge  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

22/07/2015

2015-07-22T06:55:56+00:00VASILLAQI:
Amani shoke amani
aman se c'ma dashka xhani
t'ia them kenges me oi
dhe ne gjunje valles ti rri (x2)

KOZETA:
Merrja djale se kthej une
si kthen jehonat nje lume
kenge gjiri, kenge toke
si baballaret ne mote. (x2)

REFRENI:
Kenga myzeqare kenge
e thjeshta qe s'mbahesh rende
kush te pa ndezur ne valle
e su ndal iso te mbante.

Ne sofren tende moj kenge
Vace Zela ze i rende
ze qe ska ikur kurre
dallge e dallges ne flamure.

VASILLAQI:
Kush te mbolli kenge moj
kush te pruri goje me goje
baballaret zemer bardhe
ode me ode e djale me djale (x2)

KOZETA:
Kenge moj qe ecen fushes
si nuse ne dasme ulesh
ulesh prane djepit si nene
ne furtun si djal ne kembe (x2)

REFRENI:
Kenga myzeqare kenge
e thjeshta qe s'mbahesh rende
kush te pa ndezur ne valle
e su ndal iso te mbante

Ne sofren tende moj kenge
Vace Zela ze i rende
ze qe ska ikur kurre
dallge e dallges ne flamure (x2)


Ky tekst u dërgua nga erda
Më Shumë Këngë Nga Vasillaq Gremi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet