Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaske Curri - Kenge Per Laver Bariun Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Mora Vasin e gajdes
More i ngrita,o Laverit kenge
Mos me thoni pse e bera
O i takon,o eshte gur i rende

(Refreni,2 here)
Bjeri klarinetese
O Laver te keqene
Digjon bota ,gjith mileti
Me ty mburrete Permeti

Djem e cupa ke martuar
Qe skane te nemeruar
Sa gosti e sa sebepe
Te gjithe I ke bere per vete

(Refreni,2 here)

Ajo dora e florinjte
Ai zeri I bilbilit
Neper vite do t'jetosh
Sa permeti I trendafilit

(Refreni,2 here)

O Permeti i kengese
I penes,i mendjese
Me skluptore e me shkrimtare
O Permet ze vend te pare
Hajde shikoni Permene
Ka tradite te presi mbrene

( Refreni,2 here)


Ky tekst u dërgua nga iviboy2001


Publikimi: 23/04/2007Më Shumë Këngë Nga Vaske Curri:


Komente 0


Vaske Curri - Kenge Per Laver Bariun
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Laver Bariun".
3. Video është e këngës "Kenge Per Laver Bariun", por nuk këndohet nga Vaske Curri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.