Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaske Curri - Te Prita Moj Mike  (Feat. Laver Bariu)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  39

Këngë e albumit:

"Hite Jugu Vol.1"

Këngë e albumit:

"Te Prita Moj Mike"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Laver Bariu

30/01/2014

2014-01-30T13:03:50+00:00atje poshte moj
hajde moj ne ato gjethe(2x)

te prita o moj mike
o pse s erdhe (2x)
te zuri gjumi moj
a moj me genjeve (2x)

me zuri more
me zente more renda
o dal ne dere
e therret nena(2x)
kthehu bije hajde o moj brenda
o se kemi o moj pune o te renda(2x)

o nene moj nene mavria
hallet dhe dertet e mia (2x)
hallet dhe dertet e mia
nuk i di as perendia
nuk i di as perendia
vec kjo zemere mavria (2x)

un ty o moj aman te kam thene
o mos e pyete o te te eme (2x)
bej sikur do dalc o moj ne leme
o te lozim sic lozem mbreme (2x)


Ky tekst u dërgua nga xhoni
Më Shumë Këngë Nga Vaske Curri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet