Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vëllezërit Alimusaj - Fol O Sali Çeku Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8

( Tekst kënge për të madhin Salih Çekaj )

A po del prej tokës
A po del prej gurit
I zjarrt sikur kënga
Nën hije t'flamurit...

Kur përplasët fushës
Valët ia dridh detit
Bash si krisma e pushkës
Za i Salih Çekut...

Refreni:
( Kush po i drejton gurët
Kush po e dridh tokën
Me zjarr Sali Çeku
Po e nd'rron epokën )

Çka mbolli tej malit
Oso Kukë Vranina
Shqipnisë Salih Çeku
I vjen nër vetima...

Një Shqipni e kisha
Njē Shqipni e due
Veç me e hek kufirin
Që na ka pervëlue...

Fol o Salih Çeku
Se te don atdheu
I erdhe Kosovës
Bash si Skënderbeu...


Ky tekst u dërgua nga DafinaVëllezërit Alimusaj
Publikimi: 10/05/2019
Muzika: Alban Furtuna
Video Produksioni: MAX Production


Vëllezërit Alimusaj - Fol O Sali Çeku
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fol O Sali Çeku".
3. Video është e këngës "Fol O Sali Çeku", por nuk këndohet nga Vëllezërit Alimusaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vëllezërit Alimusaj:


Komente 0