Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vëllezërit Alimusaj - Nane E Babe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Cila zemër kurrë zemren s'ta ka thy
Edhe kur largohesh gjithmonë është me ty
Cili za në jetë nuk të ka lëndu
Ambël t'ka folë edhe kur t'ka qortu

Shkova kah nuk shkova, larg më çoi jeta
Për zemrën e nanës afër gjithmonë mbeta
Trupi kur largohet te prind't mbetet shpirti
Si duart e babes, askush lart s'me ngriti

Ref.
Bota ka t'mira pafund
Nanë e babë nuk gjen kërkund
Kurban me u ba një mijë herë
Kurrë prej hakut nuk iu del

Ne botën kalimtare ku ka g'zim ma t'madh
Kur ti thërret "oj nanë" përgjigje me marrë
Nanës edhe babes ah kush ia din vlerën
Zoti në parajsë ka me ia hap derën
Vëllezërit Alimusaj
Publikimi: 22/04/2022
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Video Produksioni: Fidan Saini


Vëllezërit Alimusaj - Nane E Babe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nane E Babe".
3. Video është e këngës "Nane E Babe", por nuk këndohet nga Vëllezërit Alimusaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vëllezërit Alimusaj:


Komente 0