Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vellezerit Gashi - Pavaresia E Kosoves
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pavaresia E Kosoves".
3. Video është e këngës "Pavaresia E Kosoves", por nuk këndohet nga Vellezerit Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Vellezerit Gashi - Pavaresia E Kosoves Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

13/05/2014

2014-05-13T18:46:15+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pavaresia E Kosoves" kënduar nga Vellezerit Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Rifat Berisha. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Oo po vjen dita qe shumë e kem pritë
T’bekoftë zoti oj Amerikë
Ka ardhë koha me shtri doren
Edhe i herë po për kosovën
Me i qu n’vend fjalt e Rugoves
Ooo t’UCK-së, Dëshmorëve t’Kosovës

Ooo amanetin e Adem Jasharit
Komandantit o Legjendarit
Për kete ditë luften e nisi
n’Llap n’Gollak Zahir Pajaziti
n’Lug t’Baranit Adrian Krasniqi
Ooo sa i top pushka o u kersiti

Ooo amanet nga Agim Ramadani
Nga Shkelzeni edhe Luani
Amanet nga Sali Qeku
Qe n’Koshare ra si orteku
E nga shqipja me dy krena
Ooo amanet nga Fehmiu dhe Xheva

Ooo t’gjith me emer o s’po i permendi
Djersë e gjak o i kanë dhanë kti veni
Bija e t’bitë po ma te mirë
Sa Dëshmor e sa Martir
Qe sa vjet kërkunë liri
Ooo t’jetojmë t’lirë në pavarsi e.

Ooo t’prehen t’qetë djemt e lirisë
Prej kohs vjeter te Dardanisë
T’falem nderit oj Tiranë
Zemra e shqipes ne ty frymon
Let buzqeshë sot Dardania
Ooo t’koftë me fat Kosovë Pavarsia.Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë