Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vëllezërit Lleshi - Maloku Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Kena shpijat neper fusha,
jo nder male me arusha,
ne bregdet kem le e rrit,
po malsor na kan ngjit,
do nga Lezha e do nga Laçi,
nga Zadrima apo Mati,
kto jan vetem urtesina,
kur sta prek qiellin kaptina,
nuk guxon njeriu i shkret,
me vesh tirqe dhe xhyblet,
permi krye me e vu plisin,
se malok emrin ta ngjisin.

S’kena shkel ner male kurr,
as me gjujt as per flamur,
s’kena hyj ner ato kreshta ,
as me shpata as me heshta,
ne bregdet tek keneta,
kena zbrit me biçikleta,
kena shku peshk me gjujt,
po malok na kan qujt,
hej bre burra ç’kan me ne,
na kan sha sa kena le,
ta mar vesh n’ate qytet,
kush malok na esht vertete

se malok ka ma par,
n’Tepelen e Skrapar,
ne Ersek amerni vesh,
ka ma shum e kurv elesh,
.se malok ma shum se Sala
Asht Gramozi e Spartak Ngjala,
Ilir Meta Artan Veliu,
president Alfred Mojsiu,
gjith sa jeni le ta dini,
rreth e qark ktij kufini,
sa jetoni ne ket tok,
gjith shqiptaret jan maloke.


Ky tekst u dërgua nga G.exe


Nuk kemi video për këtë këngë.
Vëllezërit Lleshi - Maloku
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maloku".
3. Video është e këngës "Maloku", por nuk këndohet nga Vëllezërit Lleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vëllezërit Lleshi:


Komente 0