Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vëllezërit Lleshi - Kujtimi Per Nenen Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kujtoj nanen qe mka lindur
si mka dasht dhe si mka rritur
mka dhon gji dhe mka vogjelue
sa net zgjue ka nejt per mue

( 2)
tu mthon fli mor biri nanes
bukurin ja more hanes
(refreni)
o moj nan nan ku je
ti me tretesh per nen dhe
o moj nan nana ime
sa rron zemra me kujtime

mu burrnosh o per kuvene
o moj drita e ksaj zemre
syni i saj sa lot ka derdhun
kur per rruge me ka percjellun

(2)
edhe smun un kur kom qene
oh moj nane un kom thane

(refreni)
o moj nan nan ku je
ti me tretesh per nen dhe
o moj nan nana ime
sa rron zemra me kujtime

Ste harron jo biri yt
mall per ty dhe lot ne sy
ka nji lule tuj lulzue
mall per ty me kan urue

(2)
mu hapen krahet ne varrin tand
per kujtim du me ta lan

(refreni)
o moj nan nan ku je
ti me tretesh per nen dhe
o moj nan nana ime
sa rron zemra me kujtime


Ky tekst u dërgua nga Pëllumb Elezi

Vëllezërit Lleshi - Kujtimi Per Nenen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtimi Per Nenen".
3. Video është e këngës "Kujtimi Per Nenen", por nuk këndohet nga Vëllezërit Lleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vëllezërit Lleshi:


Komente 0