TEKSTESHQIP

Vesa Luma
Eja
Lyrics
(Feat. Turjan Hyska)

[Turi]
Ladies & Gentlemen!
Kjo eshte nje drame e koheve moderne
Ne skene: Turiiii & V-V-V-Vesaaa

Vash te pash, thash
merre me avash se brenda rash
me floke me xhelin der ne tela
Zone e lire
para s'me del
mora guximin dhe me ty dola
si dordolec asgje nuk fola
(Vesa)
shty shty shty
(Turi)
Ngec ngec ngec
(Vesa)
shty shty shty
(Turi)
po jo nuk ec
se une jam mistrec
s'e di c'me ndodhi
Nuk e di
(Vesa)
uh sa me lodhi
(Turi)
Po pse te lodha une ty t'kam xhan
(Vesa)
Hajt bre burr, jo qaraman

(Turi)
ok lloqk, e din ça dona
jam dinamit kur kam nje bit
Se jam gansterr me kerr
se jam rebe...rererel

Reff:Wesa:
Kur i me thua eja,eja
se vetem un jam baby baby yt
kur ti me thua eja,eja
kam frik se me genjen
kam frik te dua ty.

(Turi)
Po une nuk lodhem
Te vij nga pas
S'kam pune tjeter
Nji avaz
Nuk te shqitem
Me ke pas
Ha-Ha-Ha-Ha

(Vesa)
Ke vetem fjale, vetem fjale
sa shume filozofi
mjafton te thuash kush je ti
hej hej kush je ti
(Turi)
Vesa Une jam Turi
(Vesa)
Turi une jam Vesa
(Turi)
Dua te them dicka
(Vesa)
Thuaj qe besa
(Turi)
Mjafton te di cfare ti kerkon
per ty e bej cdo profesion
doktor, berber, trenist, artist,
futboll, tenist, kopshtar, taksist
E ndrroj une stilin bohem strong
Po te duash edhe bomb
Se jam tip amerikano
Hyp hyp hyp
per ne soprano
hyp hyp hyp
ne Lamburgini
Hyp hyp hyp
ti me bikini
Ti je Porsce, une jam Ferrari
Ti je Puma, une xhaguari
Maratone kush t'dali i pari
Vec STOP...Me iku zjarri

Reff:Wesa:
Kur i me thua eja,eja
se vetem un jam baby baby yt
kur ti me thua eja,eja
kam frik se me genjen
kam frik te dua ty.2x

(Turi)
E bejme si di une
E bejme si di ti
Te marr fund kjo dreq histori
Me le si peme KuakKuak
Po bie shi

(Vesa)
dhe pak

(Turi)
une pres sa t'dush
une rri sa t'dush
une marr sa t'dush
une jam kush t'dush
mjafton ta dush s'afrohet kush
askush, kerkush se kupa u mbush

E hene, e marte, une pres,
e marte, e merkure, une pres,
e merkure, e enjte, pres,
e enjte, e premte, vdes!
Tani eshte feste, erdhi e shtuna
s'ka problem, u nxi puna
Ikni vajza, erdhi Vesa,
ikni vajza, erdhi Vesa

(Vesa)
Un dua te te dua me shume
nuk dua te humb e di sa do merzitem pa ty
dhe sonte trupi im kercen dhe nata vazhdon
ne buze kam vetem shijen qe kerkon!

Reff:Wesa:
Kur i me thua eja,eja
se vetem un jam baby baby yt
kur ti me thua eja,eja
kam frik se me genjen
kam frik te dua ty.

(Fabi)
Kur un te them ty eja,eja
se vetem ti je baby baby im
kur un te them ty eja,eja
jo nuk te genjej se shum te dua

oh-oh
Ja ku po mbaron-oh
historia jone-oh
Drama perfundoi-oh
FUND

DËRGOI: