TEKSTESHQIP

Vesa Luma
Boom
Lyrics
(Feat. Big Basta)

Kush e mendon se toka nuk evolon,
Ajo veq ty te pengon,te duket frikshem boll,
Dhe dole ti ne kerkim,te gjeje vetem nje stil,
Me mu ky film nuk shkon,tentove sdi sa kohe,
Cka s'the tjeter,po lun me milimeter,
Ok nuk e do Vesen, edhe ajo nuk te do,
Ti lej fjalet se kjo nuk eshte normale,
As me minimalen ,nuk e gjej tek ti.

Ref.
Boom, falemderit shume
Je sepse jame une,
Ky eshte veq Fillimi

Boom, njerezit jane per mu,
Nese ti ke Booom sille ktu..

Ti s'njeh pasion, as bukuria ste shkon
Je kombinim qe sbon, pa zgjidhje ekuacion
Tregom pse ti,kaq shume problem e ki,
Pse bej ate qe di, prej meje ke dallim.
Cka s'the tjeter,po lun me milimeter,
Ok nuk e do Vesen, edhe ajo nuk te do,
Ti lej fjalet se kjo nuk eshte normale,
As me minimalen ,nuk e gjej tek ti.

Ref.
Boom, falemderit shume
Je sepse jame une,
Ky eshte veq Fillimi

Boom, njerezit jane per mu,
Nese ti ke Booom sille ktu..

BIG BASTA
Can you get DOWN, Nona ky eshte veq ni round,show eshte i hapur qe me BOUNCE, ne mendojme larg ama gjykojme lehte, sikur Kolumbiana te ishte film per realitet. Superkualitet BABAGJYSHI po troket ..nak nak, e di cfar dhurate ke kete vit, mbani fort fmijet,nata ka rrezik, ne kete zone sdihet neser ke ke per armik.
Du me te zon keq, LAJM cka do jap po presin, harrojne qe e bej per veti prap BIGI JE HIGH,justifikohen me kaq,dhe prap asni gjo nuk i knaq.
Ti sje OLD SCHOOL,sikur te jete ashtu eshte COOL,NONA dite per dite ndihet NEW, Duhet me u nal,rri nese do edhe pak se une duhet me be rruge PRISHTINE-TIRANE

Me ty,veq nje ndryshim e kom,
Vetvetja jom,
Per ty po emri im cdo te thot
Shko tjeter zone..

DËRGOI:
INFO
Për këngën ka punuar si orkestrues Darko Dimitrov.