TEKSTESHQIP

Vesa
Mbreti I Tradhetise
Lyrics

Sa t'dush kthe kohën mbrapsht
N’zemrën tem gjun shkelma prap
A don ala, don ala
Zemrën n’copa me ma nda

Mos m’hap plag mo
Boll jam ka vajtoj
Ta du, a ta vraj?
Ta du, a ta vraj?
Hiç spo muj ma! 2x

Ref:
Ngom pak
Kadal kadal je tu m’ngre zhag
Pa gjeste pa fjal
frymën ma nal
Ma nal, ma nal
2x

Pse duhet me t’urrejt
Per me m’dasht ti
Pse duhet me ta fal
Sa here kthehesh ti

Pse duhet me t’urrejt
Per me m’dasht ti
Pse duhet me ta fal
Sa here kthehesh shpirt
S’ka rëndesi mo
N’trup erën tone ma ke lon
S’kena mu pa mo
Kam me dek se shej ma ke lon

Kcej nën hijen e mërzisë
Ciao ciao lumturisë
Edhe ty mbret i tradhtise
Mbret i tradhtisë, mbret i tradhtisë 2x

Ref:
Ngom pak
Kadal kadal je tu m’ngre zhag
Pa gjeste pa fjal
frymen ma nal
Ma nal, ma nal
2x

DËRGOI:
INFO
Duke patur parasysh impaktin pozitiv që përfitohet, ky materiali muzikor lansohet në tregun e gjerë të muzikës i kompletuar edhe me anë të një klipi muzikor, i cili u publikua me datë 13 Shkurt 2020. Vijën melodike dhe tekstin e kreu Vesa Smolica, ndërsa autor i orkestrimit dhe studio producenti rezulton të jetë K-Master.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200