Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vin Veli

Vin Veli
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Korrik 1986
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  41
Këndon kryesisht: dance

Vin Veli është dj dhe autor këngësh i njohur. Artvin Veli is graduated at the Fine Arts Academy, profile Trombone. Besides the studies, he has participated in the night club bars performing as DJ. Actually, he has started to play as DJ earlier in his life since he was 15 at Radio Planet, a local radio station in Tirana.

After 3 years of experience at the radio station and sometimes as DJ in the night clubs, he focused his performance mostly in the best night clubs here in Tirana. Actually, he works in the production studio to create and produce bootlegs mash-ups and remixes. Now he has his own productions and represents it on the web, Beatport, etc.

Vin Veli ka njoftuar se më datë 28 Korrik 2020, do publikojë videoklipin "Melodi", në bashkëpunim me Renis Gjokën. Me këtë këngë, Vin Veli dhe Renis Gjoka marrin pjesë në Jehó 2020.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Ish-Bashkëshorti i

Bora Zemanit

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0