A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  564
  • Emri i Vërtetë:
  • Ervin Selita
  • Vendlindja:
  • Burrel 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Vinz është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vertete eshte Ervin Selita, jeton ne Londer dhe eshte reper i grupit shqiptar ne Londer, Hellbanianz. Ai ka lindur ne Burrel, Mat dhe ben pjese ne nje nga fiset me te medha dhe me te fuqishem ne Burrel. Karrieren e zhvilloi ne UK me disa shqiptar dhe te huaj. Më datë 14 Korrik 2016, Vinz publikon videoklipin "My Shqipez (Hellbanianz)". Më datë 18 Dhjetor 2016, Vinz publikon videoklipin "Nobody", në bashkëpunim me Stealth. Më...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

2 🔥🔥

Anëtar i grupit

Hellbanianz

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Varrosi

Stealth

Mody

Ace

Lil Koli

Tankilla

Mali G Grand Thugz

Lazy

KMC

Doza


Tags: Vinz, Vin Selita, Ervin Selita

Vinz në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019