Vinz
Vinz
Vinz
 • Emri i vërtetë:
 • Ervin Selita
 • Vendlindja:
 • Burrel
 • Jeton në
 • Britania e Madhe
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 25 Shtator 1992
 • Horoskopi:
 • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Vinz është këngëtar i njohur. Emri i tij i vertete eshte Ervin Selita, jeton ne Londer dhe eshte reper i grupit shqiptar ne Londer, Hellbanianz. Ai ka lindur ne Burrel, Mat dhe ben pjese ne nje nga fiset me te medha dhe me te fuqishem ne Burrel. Karrieren e zhvilloi ne UK me disa shqiptar dhe te huaj.

Më datë 14 Korrik 2016, Vinz publikon videoklipin "My Shqipez (Hellbanianz)".

Më datë 18 Dhjetor 2016, Vinz publikon videoklipin "Nobody", në bashkëpunim me Stealth.

Më datë 10 Shkurt 2017, Stealth publikon videoklipin "Nuk Ka Dashni", në bashkëpunim me Vinz.

Më datë 28 Korrik 2017, Vinz publikon videoklipin "Hood Life", në bashkëpunim me Stealth.

Më datë 3 Shtator 2017, Vinz publikon videoklipin "Corleone", në bashkëpunim me Baseman.

Më datë 21 Tetor 2017, Vinz publikon videoklipin "Bojn Demek", në bashkëpunim me Stealth.

Më datë 29 Tetor 2017, Vinz publikon videoklipin "Shqipet Me Maska", në bashkëpunim me Stealth. Muzika e këngës u punua nga Hellbanianz, teksti u shkrua nga Vinz, Stealth.

Më datë 26 Mars 2018, Stealth publikon videoklipin "Per Shokun I Veshi Dorezat", në bashkëpunim me Vinz.

Më datë 8 Prill 2018, Vinz publikon videoklipin "Young Shqipe".

Më datë 7 Maj 2018, Stealth publikon videoklipin "Never Late", në bashkëpunim me Vinz.

Më datë 12 Tetor 2018, Stealth publikon videoklipin "Gango", në bashkëpunim me Cozman & Vinz.

Më datë 23 Tetor 2018, Stealth & Vinz publikojnë videoklipin "A Je Normal".

Më datë 2 Gusht 2019, Vinz publikon videoklipin "Shqipet E Marr".

Më datë 14 Shtator 2019, Vinz publikon videoklipin "Sdu Me Ja Dit", në bashkëpunim me Stealth.

Më datë 5 Prill 2020, Vinz publikon videoklipin "Freestyle 2020". Teksti i këngës u shkrua nga Vinz, ndërsa orkestrimi u punua nga Edlir Begolli.

Më datë 22 Gusht 2020, Vinz publikon videoklipin "Hood Life 2", në bashkëpunim me Stealth. Teksti i këngës u shkrua nga Vinz & Stealth. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 2 Shkurt 2022, Vinz publikon videoklipin "Poppin Smoke", në bashkëpunim me Stealth. Teksti i këngës u shkrua nga Stealth & Vinz.

Më datë 4 Shtator 2022, Vinz publikon videoklipin "2 Drillers", në bashkëpunim me Stealth.

Më datë 21 Nëntor 2023, Vinz publikon videoklipin "Hood Life 3", në bashkëpunim me Vinz. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Vinz & Stealth. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 8 Dhjetor 2023, Butrint Imeri, Stealth & Vinz publikojnë videoklipin "Gaboi". Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 27 Dhjetor 2023, Stealth, Azet & Vinz publikojnë videoklipin "Camorra". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Stealth, Azet & Vinz. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: JokerDaStrafer JokerDaStrafer  Komente 28