A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vinz
  • Vendlindja:
  • Burrel 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Shtator 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  549
Këndon kryesisht: hip-hop

Vinz është këngëtar i njohur. Emri i tij i vertete eshte Ervin Selita, jeton ne Londer dhe eshte reper i grupit shqiptar ne Londer, Hellbanianz. Ai ka lindur ne Burrel, Mat dhe ben pjese ne nje nga fiset me te medha dhe me te fuqishem ne Burrel. Karrieren e zhvilloi ne UK me disa shqiptar dhe te huaj.

Më datë 14 Korrik 2016, Vinz publikon videoklipin "My Shqipez (Hellbanianz)".

Më datë 18 Dhjetor 2016, Vinz publikon videoklipin "Nobody", në bashkëpunim me Stealth.

Më datë 10 Shkurt 2017, Stealth publikon videoklipin "Nuk Ka Dashni", në bashkëpunim me Vinz.

Më datë 28 Korrik 2017, Vinz publikon videoklipin "Hood Life", në bashkëpunim me Stealth.

Më datë 3 Shtator 2017, Vinz publikon videoklipin "Corleone", në bashkëpunim me Baseman.

Më datë 21 Tetor 2017, Vinz publikon videoklipin "Bojn Demek", në bashkëpunim me Stealth.

Më datë 29 Tetor 2017, Vinz publikon videoklipin "Shqipet Me Maska", në bashkëpunim me Stealth. Muzika e këngës u punua nga Hellbanianz, teksti u shkrua nga Vinz, Stealth.

Më datë 26 Mars 2018, Stealth publikon videoklipin "Per Shokun I Veshi Dorezat", në bashkëpunim me Vinz.

Më datë 8 Prill 2018, Vinz publikon videoklipin "Young Shqipe".

Më datë 7 Maj 2018, Stealth publikon videoklipin "Never Late", në bashkëpunim me Vinz.

Më datë 12 Tetor 2018, Stealth publikon videoklipin "Gango", në bashkëpunim me Cozman & Vinz.

Më datë 23 Tetor 2018, Stealth & Vinz publikojnë videoklipin "A Je Normal".

Më datë 2 Gusht 2019, Vinz publikon videoklipin "Shqipet E Marr".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  JokerDaStrafer  

Anëtar i grupit

Hellbanianz

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019