Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vinz - 1997 (Feat. Stealth)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

Vinz :
Nuk deshem me pislliqe
Po rrugt jan problematike
Nese nuk mundni perball
Ma mir bo sene legjite
Un i kam shqipet e marr
Fuck tana ligjet
Gishtin e mesit per lajmet
My shqipez prap bojn levizje
All of my shqipez jane bashk
Jan kafshe, pa perjashtime
Na jena siper atyne
Shqipe jan ligje natyre,
Ju jeni fake
I dallojna prej syve
Na jena ndryshe prej ktyne
Na jena n'rrug kom e krye
Jena tu kalu rreziqet
Shokt denu me vite
Tu jetu per sot, se ne ndrohem, mrena dite
Tu punu ma fort per be ni fije drite
Tu punu me **** sbojna pare prej muzike

Stealth refrain (2x) :
Mundohen me na kap, po kto shqipe nuk kapen
Gishtin e mesit t'gjykates, na jemi fmi t97-tes
Sje kon nket situate, kur je midis autostrade
dhe mrapa makina dajes dhe gomat digjen prej flake

Stealth :
Duhet me ja dal
E vetmja rrugdalje, kto ftyra t'egra nper lajme
Kto shqipez svaren prej fame
Sa here kena thon
N'kontrrol situaten, kam mbijetu 97-ten
Dhe tash jam gati t'perplasem
Muzika qe niva dhe mrriti n'zhurmat e armes
Dhurate te pare qe mora, ishin plumbat e varses
Anderr pare qe pashe, vjedhja e bankes
Sa here tu fol kam hap, situatet e vrasjes
Ti nuk je rrit kshtu, ti nuk je rrac shqiptaresh
Pse tmendoj dy her, kur e bojna me tparen
Kjo nuk o loje, sum ha kari per famen
Se na se presim finalen, se vijm ta japim medaljen
Mun para syve
Ta shprazim se shqipet nuk dun arsye
Ta plasim se shqipet jan kryt e tyre
Kto shqipet e krisur me koka t'thyme
Litarin te qafa ta bojna nyje

Stealth refrain (2x) :
Mundohen me na kap, po kto shqipe nuk kapen
Gishtin e mesit t'gjykates, na jemi fmi t97-tes
Sje kon nket situate, kur je midis autostrade
dhe mrapa makina dajes dhe gomat digjen prej flake


Ky tekst u dërgua nga Edison AllaVinz
Featuring: Stealth
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/10/2019


Vinz - 1997
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "1997".
3. Video është e këngës "1997", por nuk këndohet nga Vinz.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (3)

5
7
15

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Vinz:


Komente 0