Më mbaj mend (për 1 muaj)

Viola - Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  87

ne gurbet kur jam nis me dal
babai im me ka than ni fjal
ne gurbet bij kur te dojsh me shku
je shqiptare kur mos me harru
ne gurbet bij kur te dojash me shku
je shqiptare kur mos me haru

sot e ndjej veten shum borgjli.....
per kujdesjen e prindve te mi....
un ket kang te cilen po kendojj....
babes edhe nanes ja kushtojj....
un ket kang te cilen po kendoj
babes edhe nanes ja kushtoj

fjalt e nanes sot i kam kuptu
mos lejo bij kerkush met mashtru
se gurbeti shum po te ofron
je e re e tutem se gabon ,
se gurbeti shum po te ofron
je e re e tutem se gabon

REF:(2X)
sot e ndjej veten shum borgjli
per kujdesjen e prindve te miI...
un ket kang tcilen po kendojJ....
babes edhe nanes ja kushtoj jj...
un ket kang tcilen po kendojj...
babes edhe nanes ja kushtojj......


Ky tekst u dërgua nga TinaViola
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2008


Viola - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Viola.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Viola:


Komente 4