Më mbaj mend (për 1 muaj)

Viola - Sy Me Sy Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sy Me Sy" kënduar nga Viola.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fatlind Avdyli - Sy Me Sy

Po du veq me tpas un afer
me kon sy me sy
me ta kallzu drejten
se qka mendoj per ty (2x)

oh, me ke lendu shum mua
me ke shgenjy
sme ke besuar kurr
qata nuk du me ty (2x)

Po du veq me tpas un afer
me kon sy me sy
me ta kallzu drejten
se qka mendoj per ty

a thu a mke vet najher mua
perqka je kthy
pse zemren ma theve
dhe prap don me ma thy

se ke kuptu kurr se
ti sherrin nuk e ki jo
fol per ato dite qe
tkum shrujt merrzi po

spo qkam me bo se
na dy nuk po vrejum
nuk e di qka na vyn
edhe nese bashk kthejum

gabime spo falen
prap njerzit spo nalen
tu shtrru benzin per mrrena
dhezen tu bertit kallen

xhelozia tjerve
prap don me na la mbrapa
spo due mi nije
du me ndreq zemren qe e vrava

ey, athu a mdon hale
athu mdon hale

a ki kujtime qe ti kom dhan
un hale

nuk e di kjo se ku do na qet
nese ma nuk shihem
ta kum lan andrren apet

po du veq me tpas un afer
me kon sy me sy
me ta kallzu drejten
se qka mendoj per ty (2x)

me ke lendu shum mua
me ke shgenjy
sme ke besuar kurr
qata nuk du me ty (2x)

nuk du ma
nuk du ma
nuk du zemren me ma thy

nuk du ma
nuk du ma
se ti mu me ke shgenjy

nuk du ma
nuk du ma
nuk du ma me kon me ty

nuk du ma
nuk du ma
se ti mu me ke shgenjy

nuk du ma
nuk du ma
nuk du zemren me ma thy

nuk du ma
nuk du ma
nuk du ma se ti mu me ke shgenjy

nuk du ma
nuk du ma
nuk du ma me kon me ty

nuk du ma
nuk du ma
se ti mu me ke shgenjy

----

po du veq me tpas un afer
me kon sy me sy
me ta kallzu drejten
se qka mendoj per ty (2x)

me ke lendu shum mua
me ke shgenjy
sme ke besuar kurr
qata nuk du me ty (2x)

3-vellaznia - Sy Me Sy

Vers(1)
Sy me sy ne rrinim
bashk e tu i pi raki
n'dal kadale ja kem
nis me fol per dashni.(2)

Refren
Eja sonte shpirti jem
eja ti me mu se kete
nat ne dy s'bashku
dojna me kalu.(2)

Vers(2)
Me pelqen keshtu
si je e si buzeqesh
e veq tjert largoj
prej teje mori
pellumbesh.(2)

Refren
Eja sonte shpirti jem
eja ti me mu se kete
nat ne dy s'bashku
dojna me kalu.(6)


Publikimi: 02/07/2019Më Shumë Këngë Nga Viola:


Komente mbi këtë këngëViola - Sy Me Sy
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sy Me Sy".
3. Video është e këngës "Sy Me Sy", por nuk këndohet nga Viola.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.