A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Violeta Kukaj Retkoceri

Vendlindja: Tërstenik (Drenas)  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 48 Vjeç
Ditëlindja: 02 Maj 1969
Shenja e Horoskopit: ♉ Demi

Këndon kryesisht: Popullore Moderne Popullore Folklorike

Violeta Kukaj Retkoceri është një këngëtare shumë e njohur. E lindur në një fshat të Drenicës, Violeta, qysh në bankat shkollore u dëshmua për talentin e saj në të gjitha zhanret e muzikës. Ajo, sakaq u bë emër i njohur i estradës sonë dhe një zë që meriton respekt e vëmendje!
Këngët e saj janë lamente për historinë, balada për dashurinë, kala për trimërinë dhe himne për bukurinë! Violeta, mund të quhet edhe stilin e veçantë të veshjes, që nga veshjet kombëtare, uniformën e UÇK, e deri tek veshja e nusërisë. Ka edituar më shumë se 10 albume.

Në vitin 2001, Violeta Kukaj Retkoceri publikon albumin "Ai është Gjallë".

Në Qershor 2002, Violeta Kukaj Retkoceri merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Nusja Jonë".

Në vitin 2003, Violeta Kukaj Retkoceri publikon albumin "Manushaqe".

Në vitin 2004, Violeta Kukaj Retkoceri publikon albumin "Dasma E Nipit".

Në Dhjetor 2005, Violeta Kukaj Retkoceri merr pjesë në Zhurma Show 2005 me këngën "Ashtu Keshtu".

Në vitin 2005, Violeta Kukaj Retkoceri publikon albumin "Hanëm Hanëm".

Në vitin 2007, Violeta Kukaj Retkoceri publikon albumin "Nje Bilbil".

Në Qershor 2008, Violeta Kukaj Retkoceri merr pjesë në Polifest 2008 me këngën "Diten E Diele".

Në Dhjetor 2008, Violeta Kukaj Retkoceri merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Diten E Diele".

Në Dhjetor 2008, Violeta Kukaj Retkoceri & Pro Band marrin pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Kush Mashtron".

Në vitin 2008, Violeta Kukaj Retkoceri publikon albumin "Diten E Diel".

Në Dhjetor 2009, Violeta Kukaj Retkoceri merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Nuse Ne Katun".

Në vitin 2009, Violeta Kukaj Retkoceri publikon albumin "Nuse Ne Katun".

Më datë 11 Qershor 2012, Violeta Kukaj Retkoceri publikon videoklipin "Drenica Ime".

Më datë 27 Nëntor 2016, Violeta Kukaj publikon videoklipin "Nanë". Muzika e këngës u punua nga Ilir Berani, teksti u shkrua nga Ilir Berani.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  kukaj    arsimdiber  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  151Më shumë artikuj nga Violeta Kukaj Retkoceri »
teksteshqip.com © 2007 - 2018