TEKSTESHQIP

Vjollca & Shkurta Selimi
Knaqu Ti Sonte
Lyrics

Pe vallzojna vallen me shamija
mori nuse kon e le te shpija

A ta boni hallall nana jote
a t'murr malli sod me nejt me shoqe
2x

Knaqu ti sonte kjo esht nata jote
prap ti shkon te nana takohesh me shoqe
2x

Pe vallzojna vallen me tupana
dasmen ta uron baba e nana

Qofshi t'lumtur embel ju shkoft jeta
trasegofshi plot nipa e mbesa
2x

Knaqu ti sonte kjo esht nata jote
prap ti shkon te nana takohesh me shoqe
2x

Knaqu ti sonte kjo esht nata jote
prap ti shkon te nana takohesh me shoqe
2x
INFO
Vija melodike dhe teksti është shkruajtur nga Besim Bunjaku, teksa kënga është orkestruar nga Ermal Krasniqi.