Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vojsava Alia - Te Rriti Mamaja / Te Erdha Mbreme Ne Dritare (Kolazh) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Te rriti mamaja moj
Te beri manare
Nuse bukur je bere moj
Shtatin si sorkalle (2×)

Te mori babi moj
Te nxorri,ne valle
Ti si mbajte,lotet moj
Per baban ti qave (2×)

Te morri vellai moj
Te nxorri,ne valle
Ti si mbajte,lotet moj
Per vellan ti qave

Te morri dhe motra moj
Te nxorri ne valle
Ti si mbajte,lotet moj
Per motren ti qave

Ika baba ika
Mbetshe me shendet
Shendet pac ti moj bije
Atje ku tw vesh (2×)

Te erdha mbreme moj ne dritare
Diten kur u bere,nuse (2×)Kush ta dha vellon e baredhe
Kush ta dha shamine e kuqe (2×)

Ma dha nena me babane
Diten kur u bera nuse (2×)

Sa lezet paskan sot
Syt e tu mbushur me lot(2×)

Sa lezte pasksn sot
Syt e tu mbushur me lot(2×)


Ky tekst u dërgua nga Adriana VrapiVojsava Alia
Publikimi: 07/06/2020
Orkestrimi: Vani Rushiti
Klarinete - Maldin Avduli
Guitar - Relian LuloVojsava Alia - Te Rriti Mamaja / Te Erdha Mbreme Ne Dritare (Kolazh)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Rriti Mamaja / Te Erdha Mbreme Ne Dritare (Kolazh)".
3. Video është e këngës "Te Rriti Mamaja / Te Erdha Mbreme Ne Dritare (Kolazh)", por nuk këndohet nga Vojsava Alia.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vojsava Alia:


Komente 0