TEKSTESHQIP

Vojsava Alia
Vajti Ora 11 (Kolazh)
Lyrics

Vajti ora 11,12 po shkone
Ngreu bije è babait moj
Se te Vajti vone(x2)

Dale baba Dale, Dale mor dhe njecik
Sa te vij mamaja mor t'me lere porosite(x2)

Ngrehu bije è babait moj se Na shajn miqesia
Se kan hardhur dhe po presin moj e gjith krushqia(x2)

Dale baba Dale, Dale mor t'me vij vellaj Dale ta puth dhe motren mor se do me mari malli(x2)


Ngrehu te Tha Nena moj te te percjell vllaj
Prit moj nene Prit dhe pak te me bekoj babaj (x2)


Dale bije è babait me the te puth cik ballin
Mos te te qaj hallin Bij, por te te qaj mallin(x2)


Hape vallen moj Nena ime
Me è mira e kesaj bote
As fustani moj Im I bardh nuk ndrin sa kjo zemra jote (x2)


Lezetove te gjith dasmen
E ma bere zemren male
Nuk kam c'te kerkoj me shume ty o zot te Qofsha fale(x2)


Nje nga nje erdhi gjith fisi te gjith se c'u mbllodhen sot
Ju falenderoj qe erdhet se ma mbushet zemren plot(x2)

DËRGOI:
INFO
Melodinë dhe tekstin e mori përsipër vetë këngëtarja, teksa këngën e orkestroi Vani Rushiti.