Më mbaj mend (për 1 muaj)


Voltan Prodani - Dashuri Virtuale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuri Virtuale".
3. Video është e këngës "Dashuri Virtuale", por nuk këndohet nga Voltan Prodani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Voltan Prodani - Dashuri Virtuale  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika & Orkestrimi:

Voltan Prodani

Teksti:

Timo Flloko

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2019

Komente

Asnjë Koment

01/09/2019

2019-08-31T23:00:00+00:00Në instagram portreti yt,
E dashur,
Një sfidë për mua...

Çfarë po ndodh, dua ta di,
më thuaj:
Ti mikja ime,
e huaj..?

Sa herë bosh je ndjerë në shpirt,
Je larguar,
Më ke munguar...

E çuditshme je tani,
aliene
Për mua!

Sikur vjen nga tjetër botë,
Pa e ditur,
Krejt papritur,
E ndryshuar...(?!)

Në inbox mesazhi yt,
I fundit,
M’i ngriu ëndrrat,
Më ka shqetësuar.

REFREN

Në këtë botë unë dhe ti,
Jemi harruar...
Dashurinë, ky trend virtual,
E ka ndryshuar...

Ndjenjat po i kthejmë në chat,
Humbëm preken...
Këtë romancë plot emocion,
Sa e tmerrshme

Në WhatsApp e rrjet social,
Fiksuar...
Të huaj,
Krejt të huaj.

Strofa

Sa herë bosh je ndjerë në shpirt,
Je larguar,
Më ke munguar...

Po hyn dimri në Tiranë,
Krishtlindjet,
Afruan...

Në universin e pafund,
Yjet shuhen...
Si në ajer,
Dashuruam...

Nëse mall ti ndien vërtet,
Për mua,
K’të natë e dashur,
Ia vlen ta thuash...

REFREN

Ti nuk je një jashtëtokësore,
E “sajuar”,
Dashuri njerëzore je,
Se shpirti. vuan...

Mos humb kohë në Cyber Space,
Po të pres...
Instagram edhe face book
Nuk paskan sens

Ne mesazh me thua shpirt
Te dua
Zemra
S’ka ndryshuar

Zbrit nga qielli aty lart
Per mua
Eja,
Mos më shkruaj.

Muzika: Voltan Prodani
Teksti: Timo Flloko
Orkestrimi: Voltan Prodani

Më Shumë Këngë Nga Voltan Prodani:


Komente mbi këtë këngë