Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  49
 • Emri i Vërtetë:
 • Enis Mulaku
 • Vendlindja:
 • Vushtri 
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: VZ është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Enis Mulaku apo siq e njohim me emrin VZ a.k.a Makfioz, bën pjesë në grupin Zingjirt. Ky grup u formua në vitin 2006 nga VZ, Buja dhe Dren. Vz ishte gjithashtu i pranishëm në tri koncertet e T.B.A, më 22 dhjetor të vitit 2006 në New York, më 7 mars të vitit 2009 në Zvicër dhe më 15 korrik të vitit 2012 në Prishtinë. VZ bën pjesë edhe në grupin The Bloody Alboz. Në vitin 2007, VZ publikon albumin "Fjalt E Mia". Më datë 14 Shkurt 2015, VZ pub...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i labelit

T.B.A.

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Profili

SoundCloud

Komente

2 🔥Pakëz Dritë (2020)

Fjalt E Mia (2007)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Rrufeja

Prince Double H

ZeeroMan

Monny

Ylli Trokitës

Eki

B52

Cozman

Don Pizhi

Presioni

Tags: Vz, Vz Aka Makfiozi, V.Z, V.Z., Enis Mulaku, Vizioniem


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet