TEKSTESHQIP

VZ
2 Dur Per 1 Kry
Lyrics
(Feat. D.o.G. & Tribun)

Verse 1 (Vz):
Sikur filmat gangsterski krejt mafioza
Sikur me kon n'bele komplet jem nervoza
luksoza per ka stili T'veqant per nga fitili
E ki jeten dyzen tash qet ven tulifar kopili
Shqipet m'testojn se thojn ky tipi urt
Tani marr ceven si n'Vushtrri dost ti thej durt
Qyr, kuj pi shet fore se t'lo t'dekt pa revole
Dy dur per 1 kry ta shti kryt shkurt en shole
shkove, si qeni n'rrush pergjigje mban dikush
deri sa ti gjan dosti ta shtin thiken ngush
kshtu qe ju mos prishni timin njerzve tgabushem
se t'del keq po t'premtoj ke me kon i hidhrushem
Kuptushem kapi qon do stema ma peshem
me aint no fuckin around mos thuj nuk e kom dit
Gangster un nuk jom po mu bo nuk osht shtir
Qka pom vyn mu kon mangup kur e di qe jom Zingjir

Refren (Vz):
Gangster mangup asnjona simbolizon
Shqipe i vertet deri n'dhe shqipe jom
E kom nje flet tepric qe mka mbet prej kanunit
Dy dur per 1 kry deri diten e fundit

Verse 2 (D.o.G.):
Shum veta ja majn vetit nalt
Perzin hip-hop me realitetin jasht
E shqipet tona respektojn
menojn qato sene qe folin e bojn
knojn per kokainen per allti e gangsterizem
Qysh dalin neper tobe gjinjes n'bark ja lo thiken
po gjysa e ma shum pi tyne dihen jon tuca e shihen
e bonen pak fam kthehen prap ngjiten si riqen
kurr sjom kon qasi tipi qe vetes ja rriti
rekorde fallc shiti qe tjert i bindi
Kryt nalt e mbaj e kerkush nuk ma prish
Krejt soldiers jon bo kur po knojn neper beat
qimt e nones pshurrin gjak menjeher kur ta shofin t'zezen
prap se prap jon gangsta e kapak e mashtrojn veten
qe kishe sillen me armat e nuk dalin pa ta
e pidhat shtrihen drejt per toke, hala ti pa i ra
Shqipe un sjom asi tipi me thik qe ta nxjerr alltien
Se sjom gangsta veq bone ma prishe une ty ta thej vilicen

Refren (Vz):
Gangster mangup asnjona simbolizon
Shqipe i vertet deri n'dhe shqipe jom
E kom nje flet tepric qe mka mbet prej kanunit
Dy dur per 1 kry deri diten e fundit

Verse 3 (Tribun):
Kurr s'thash qe jom problem kurr s'thash qe jom i urt
Kurr s'thash qe jom mangup kurr s'thash qe di mu tut
Je kurioz po don me dit hulumto mir pa rrshqit
Jo jo vin aty ku s'dihet e met qaty dost si zhapit
S'je i vetmi qimi nanes ka plot sot ka repera
qe menojn veq 1 sen e si din 100 tjera
je i shtir okej un e kom 1 porosi
kurr mos i ha ner sy se dy dur jon permbi kry
deri sa hec sikur un merr frym sikur un
per hak derdh gjak e dokesh sikur un
pa pushk vi ju thom veq qka lodhen e nguten
Tribun as qe ju njeh Tribun nuk jau ka tuten
veq qka shesin men sbojn sen veq krenohen
qe pa arsyje e gurin e me arsyje mshefin doren
qe pa arsyje n'rrug sillen e qysh jav qet hiq se di
qimt e nanes shtine n'kry Tribunit per kon sja nin

Refren (Vz):
Gangster,mangup asnjona simbolizon
Shqipe i vertet deri n'dhe shqipe jom
E kom nje flet tepric qe mka mbet prej kanunit
Dy dur per 1 kry deri diten e fundit

DËRGOI: