Më mbaj mend (për 1 muaj)

West Side Family - Pse Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

"Mirmengjes.. Hajde, Zgjidhni vendet, uline shpejt se s'kemi kohe.. Hajde se do fillojme.. Cohu Flori, cou shpejt.. LEVIZ MOR' VENDIT TE THASH"

Linda nje nate Shkurti
mami thote qe binte borë
erdha me emisionin "nuk e di pse erdha ne kete bote"
Se i pash te gjitha
si u prishen
pse i pash te gjitha?
Me mire mos kisha lundur
Oho rehat do isha
Nuk do kisha pyetur pse femijet vuajne edhe lypin?
pse femrat shesin veten?
pse neve po na shtypin?
Pse s'ka drita, uji..
o burr' me thuaj pse nuk ka..
Se ka vetem premtime me genjeshtra te medha..

Aha me thuaj pse
ta di dhe une tani
ca fitoj babai im qe punoj me ndershmeri?
Po gjyshi ca fitoj qe ka qene the partizan?
9600 leke ne seder qe tani mezi ja thane..

Pse u prishen qe te gjitha?
Pse u zhduken qe te tera?
Pse kur e marrin njerzit plot
marrin vlera anti vlera

Ooh boll fillove dhe ti
me te njejten filozofi
Pse ashtu e pse keshtu
po une, pse s'kam shtepi?

Pse?Pse?Pse?
Pse nuk ka kshu ka
po kshu pse s'ka?
Pse?Pse?Pse?
Ran'ne toka enderrat e medha?

Pse?Pse?Pse?
Pse nuk ka kshu ka
po kshu pse s'ka?
Pse?Pse?Pse?
Ran'ne toka enderrat e medha?

Pse nuk i gjetem?
Pse s'na u mblodhen?
Pse s'puno?
Pse lu bixhos ti?
Oh pse s'me lodhen?
Pse s'ben pak palester?
Pse po pi' cigare?
Pse s'mundohesh te punosh ti?
Po behesh dru fare..

Ohu m thuj nje gje me te mir se ca me bo..
Do z'do robi do perserisi po te njejten gje..
..Zgjohem ne mengjes me nje shprese per pune!

Aventura lart e poshte..
Pa pritur jen' me cun..

"Me fal shpirti im.. ishte nje gabim.. Papritur vum' unazat.. pa dashje behem prind"

E merr jeta lart me t'perpjeta
Me dhemb e verteta..
E shkreta, i ziu, puntori, i treti..
Sot hajer bo mashtrusi dhe deputeti..

Pse sot si gjetem dhe pyetja po me lodh..
Pse nuk i gjeta, se di se si do ndodh.

Pse?Pse?Pse?
Pse nuk ka kshu ka
po kshu pse s'ka?
Pse?Pse?Pse?
Ran'ne toka enderrat e medha?

Pse?Pse?Pse?
Pse nuk ka kshu ka
po kshu pse s'ka?
Pse?Pse?Pse?
Ran'ne toka enderrat e medha?

E prap do rinis me te njejten filozofi
Une punoj, ti punon, tjetri ha pi e rri..

E prap do rinis me te njejten filozofi
Une punoj, ti punon, tjetri ha pi e rri..

Pse?Pse?Pse?
Pse nuk ka kshu ka
po kshu pse s'ka?
Pse?Pse?Pse?
Ran'ne toka enderrat e medha?

Pse?Pse?Pse?
Pse nuk ka kshu ka
po kshu pse s'ka?
Pse?Pse?Pse?
Ran'ne toka enderrat e medha?

Pse?Pse?Pse?
Pse nuk ka kshu ka
po kshu pse s'ka?
Pse?Pse?Pse?
Ran'ne toka enderrat e medha?

Pse?Pse?Pse?
Pse nuk ka kshu ka
po kshu pse s'ka?
Pse?Pse?Pse?
Ran'ne toka enderrat e medha?


Ky tekst u dërgua nga Kris [_make_me_wanna_schrei_]

West Side Family - Pse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse".
3. Video është e këngës "Pse", por nuk këndohet nga West Side Family.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga West Side Family:


Komente 0