TEKSTESHQIP

Xhavit Avdyli, Veli Sahiti & Hekuran Krasniqi
U Ndan Ne Erresire
Lyrics

XHAVITI:
e bukur edhe kur qan per krahe kur te mbjane dhe te ngushellojne mbajn forcen me duar keshtu ishte shkruar dhembjet kalojne e ti mos u dorzo un nuk jam larg jo me te zeza vesh te njoh me dhembje sdua te shoh
me te zeza vesh me lot ne sy me zemer te thyer per mua mban zi me lule n'dor me dhembje n'gji nga qielli lart lotin ta fshi
me te zeza vesh me lot ne sy me zemer t'thyer per mua mban zi me lule n'dor me dhembje n'gji nga qielli lart lotin ta fshiii.
VELI SAHITI:
Qe sa kohe jam me ty qe sa kohe ne dashuri e mir ste paskam njoh u shtire se me dashuron se veq per mua ti jeton cdo fjale ishte e kot zemren ma ke thy kur me shikove n'sy dhe kerkove ndarje jo se kam besuar se ti kete ma thua por mir e pash se sa me paske dasht shko vetem shko mos thuaj asnje fjale se sa te dashta ty askend se kam dasht (x2)
HEKURANI:
SHume vite kaluan me su pam u ndam ne mesdite zemer mbetem plag u ndam ne pakthim lotet ne faqe ran kur me the lamutumire pa thene asnje fjal ne qytetin tone jam kthyer perseri nuk te gjej askund zerin tend se ndii ngado qe po shkoj vetem ty te kerkoj vetem ty te kerkoj rruget e qytetit per ty i laj me lot (x2)

DËRGOI: