Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhejsi Jorgaqi - Kemisha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  34

Me thuaj me thuaj
nje fjale te keqe
te pakten me thuaj nje fjal
sdi si ta marr unë
ktë heshtjen tënde
jo sdi si ta marr.

Sme thua zemer
sme thua te dua
sme thua ti asjne fjal
kjo heshtja jote
veq nje kuptim e ka.

Dhe sikur te jet keshtu
mos me thuaj me fal
veq vish kemishen
largohu sa me pare
(ref. 2x)

Kemishen rrembeve
dhe gojen e mbylle
ashtu si jo me pare
ndoshta me nje tjeter
do kesh kaluar nje nate.
(2x)

Dhe sikur te jet keshtu
mos me thuaj me fal
veq vish kemishen
largohu sa me pare
(ref. 2x)

Dhe sikur te jet keshtu
mos me thuaj me fal
veq vish kemishen
largohu sa me pare

Dhe sikur te jet keshtu
ti mos me thuaj me fal
veq vidh kemishen
largohuuuu.....


Ky tekst u dërgua nga Nora


Nuk kemi video për këtë këngë.


Xhejsi Jorgaqi
Publikimi: 01/12/2008
Muzika: Gjergj Jorgaqi
Teksti: Gjergj Jorgaqi
Orkestrimi: Gjergj Jorgaqi


Xhejsi Jorgaqi - Kemisha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kemisha".
3. Video është e këngës "Kemisha", por nuk këndohet nga Xhejsi Jorgaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhejsi Jorgaqi:


Komente 0