TEKSTESHQIP

Xhejsi Jorgaqi
Kemisha
Lyrics

Me thuaj me thuaj
nje fjale te keqe
te pakten me thuaj nje fjal
sdi si ta marr unë
ktë heshtjen tënde
jo sdi si ta marr.

Sme thua zemer
sme thua te dua
sme thua ti asjne fjal
kjo heshtja jote
veq nje kuptim e ka.

Dhe sikur te jet keshtu
mos me thuaj me fal
veq vish kemishen
largohu sa me pare
(ref. 2x)

Kemishen rrembeve
dhe gojen e mbylle
ashtu si jo me pare
ndoshta me nje tjeter
do kesh kaluar nje nate.
(2x)

Dhe sikur te jet keshtu
mos me thuaj me fal
veq vish kemishen
largohu sa me pare
(ref. 2x)

Dhe sikur te jet keshtu
mos me thuaj me fal
veq vish kemishen
largohu sa me pare

Dhe sikur te jet keshtu
ti mos me thuaj me fal
veq vidh kemishen
largohuuuu.....

DËRGOI: