TEKSTESHQIP

Xhela Abazi & Blerona Bytyci
E Kam Nje Befasi
Lyrics

A po ma jep doren
kam nje befasi
e kam nje unaz
un per ty
a e bojm kuroren
sonte moj dashni
nje minut pa ty
ma nuk rri
2x

Ty ta kam fal zemren
ti shum mir e di
ti e din qka boj un per ty
per unazen tande
botes i trregoj
dashnija me befasoj

A pranon te martohesh me mu
po oj zemer pranoj se te du
te kam xhan te mbaj n'zemren tem
oj dashnija jem
2x

Oj jeta jem oj jeta jem
dot bojna dasem
dot mbahet men
oj jeta jem oj jeta jem
po qysh qellove per qefin tem
Ti pom merr se qysh ta do zemra
veq ska me fol ma me tjera femna
ti po merr nuse qe ti ban qefet
xhanem me tjerat nali muhabetet

Ta du zemren shum ta du
oj dashni qka je kam thu
ta du zemren jeta jem
ti je shpirti shpirtit tem
2x

Oj drita jem oj drita jem
dashnin e zemres me dashni ma kthen
oj drita jem oj drita jem
per asnje tjeter nuk me bjen ndermend
Ti pom merr se qysh ta do zemra
veq ska me fol ma me tjera femna
ti po merr nuse qe ti ban qefet
xhanem me tjerat nali muhabetet

Ta du zemren shum ta du
oj dashni qka je kam thu
ta du zemren jeta jem
ti je shpirti shpirtit tem
2x

Hajde ta vallzojna
vallen me shamija
2x
Se me ty moj zemra jem
mu m'bashkon dashnija
2x

Hajde ta vallzojna
vallen e Rugoves
2x
Ska ma mir se kur bojn dasem
shqipet e Kosoves
2x
INFO
Autor i muzikës dhe autor i fjalëve të tekstit rezulton të jetë Kreshnik Avdiu, teksa këngën e orkestroi Artan Mezini (Arti Rec).