Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Xhemi Nokshiqi Muzai & Kole Susaj - Vdeksha Ne Sy Te Tu (Kenge Humoristike)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

04/05/2018

2018-05-04T00:49:32+00:00Moj e Mira flokte ne krahe;
me te puth diten spo kam Kahe
Me te puth ne Terr po me vjen gjynahe.

Hej ti vdeksh ne kaçimak,
rak e tak o rake e take
a Medet kuku per ty,

Une vdeksha o ne sy te tu.

Me krye ne hi gjumi te mori,
Miao mjao mjao te Ben maçorri,
te HAN gjELI o te oborri.

Hej ti vdeksh o ne kacimak
rake e tak o rak e tak,
a Medet medet per mu
une vdeksha ne syt tu

Mi ngrim sogjte tuj fluturue
po as jo o nuk me Thue,
PO AS JO O NUK ME THUE
care nuk kie pa fjet me mue

Veç ne Nat me ciik me fjet
nuk te leshojne ethet per 3 vjet.
Nuk te leshojne ethet o per 3 vjet
more plak o qyqani shkret
... Ref Hej ti vdeksh ne kacimak
Rrak e tak o rrak e tak
A medet medet per mu
Une vdeksha ne sy te tu
Hej ti vdeksh ne kacimak
Rrak e tak o rrak e tak.
A medet medet per mu
Une vdeksha ne sy te tu

Ba me te zan ku mund te pushtoje
Me 7 dryna te ngujoj
Me 7 dryna te ngujoje.
Pa me marr pushka nuk te leshoj

Ti ske pushke dhe as pushkalle
Tjeter kund zemra eshte fale
more plak o qyqan i ngrate

Ti ske pushke pi kie pushkalle tjeter kund zemra ashte dhan
More plak o qyqan i shkrete


Më Shumë Këngë Nga Xhemi Nokshiqi Muzai:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet