Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhensila Myrtezaj - Lulet Mbledh Për Hënën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  48

Në burgun që shikon njerëzit mezi rrinë
më thuaj pse jetën kalon në vetmi ti
një mbretëreshë e yjeve ti je
por një mik nuk ke
dhe mërzitesh
kam frikë se mos venitesh

Sa keq më vjen një shok nuk gjen
ta dish se vetmia s`di ç`është dashuria
dhe kur ti dashurinë do ta provosh
më tepër do ndriçosh
une të lutem
ti dashuro të lutëm

(refren)
Në je Hënë e plotë apo mos je gjysëm Hëne
sekretet mbulon ti me magjinë e çdo mbrëmje
dhe ulesh në zemra
dhe çel mijëra endrra
lëndinave bredh....
Lulet mbledh për Hënën
(fund refreni)

Sa keq më vjën një shok nuk gjen
ta dish se vetmia s`di ç`është dashuria
dhe kur ti dashurinë do ta provosh
më tepër do ndriçosh
une të lutem
ti dashuro të lutëm

(refren)
Në je Hënë e plotë apo mos je gjysëm Hëne
sekretet mbulon ti me magjinë e çdo mbrëmje
dhe ulesh në zemra
dhe çel mijëra endrra
lëndinave bredh....
Lulet mbledh për Hënën

(refren)
Në je Hënë e plotë apo mos je gjysëm Hëne
sekretet mbulon ti me magjinë e çdo mbrëmje
dhe ulesh në zemra
dhe çel mijëra endrra
lëndinave bredh....
Lulet mbledh për Hënën


Ky tekst u dërgua nga Zack-tXhensila Myrtezaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/12/2011
Festivali: Festivali i 50-të në RTSH
Muzika: Genti Lako
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: Genti Lako


Xhensila Myrtezaj - Lulet Mbledh Për Hënën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulet Mbledh Për Hënën".
3. Video është e këngës "Lulet Mbledh Për Hënën", por nuk këndohet nga Xhensila Myrtezaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhensila Myrtezaj:


Komente 4