Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhesika Polo - Jeten Ma Fal Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  19

Je frymë e shpirtit.
Je rrahje zemre që flet.
Ti më flet kur hesht.
Je, si një zjarr që djeg.
Që përpin këtë trup
Dhe më sjell në jetë.

Je për mua je ti
Shpresë që mbin në trishtim.
Diell në qiellin e zi.
Gjaku i shpirtit tim.

Vdes, me ty dhimbja vdes.
Ti shkatërron çdo pengesë
Që me mua të jesh.
Prek, plagët mbyll ngadalë.
Me çdo puthje që fal.
Në sekond koha ndal.

REFRENI:
Jetë që jetën ma fal.
Shpresë që shpirtin mban gjallë.
Diell në shtrëngatë.
Pranë, të ndjej pranë.
Vetem më lanë.
Vetem ti ndenje pranë. (x2)


Ky tekst u dërgua nga  EliosshuliXhesika Polo
Publikimi: 02/10/2017
Festivali: Kënga Magjike 2017
Muzika: Marko Polo
Teksti: Alex Seitaj
Orkestrimi: Marko Polo


Xhesika Polo - Jeten Ma Fal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeten Ma Fal".
3. Video është e këngës "Jeten Ma Fal", por nuk këndohet nga Xhesika Polo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhesika Polo:


Komente 0