TEKSTESHQIP

Xhesika Polo
Dashuri Qe Vret
Lyrics

Zemer s’e kuptoj
Cfare po ndodh me ty
Sa here puthemi
Ti nuk je aty.

Hapat me rendojne
Rrotull kur shikoj
E askund une ty s’te gjej
Jo une ty s’te gjej.

Me shiko ne sy…behu I sinqerte
Me trego arsyen…ti po me vret.

Pseee
Jetoj ne endrrat qe une ty te dhashe
Te dua ty dhe veten po humbas.

Zemren une e lashe
Ta puthje ne erresire
Dhe nuk munda dot
Te te njoh aq mire.

Bota ishe ti
Nuk e di as vete
Pse ta dhashe pafund
Dashurine qe vret.

Me shiko ne sy…behu I sinqerte
Me trego arsyen…ti po me vret.

Pseee
Jetoj ne endrrat qe une ty te dhashe
Te dua ty dhe veten po humbas.

Me shiko ne sy…

Me trego arsyen…
ti po me vret.

Pseee
Jetoj ne endrrat qe une ty te dhashe
Te dua ty dhe veten po humbas.
Te dua ty dhe veten po humbas.
INFO
Komponimin dhe orkestrimin e punoi Gent Myftaraj, teksa kënga vjen me tekst të shkruar në bashkëpunim nga Xhesika Polo & Gent Myftaraj.