TEKSTESHQIP

Xhon Jesku
Ty Nuk Te Kam
Lyrics

Ty nuk te kam
te me ngohesh duart ne dimer
ty nuk te kam
te me thuash e ngatrrove diten
ty nuk te kam te me zgjosh ne mengjes pa alarm
ty nuk te kam
te me thuash sa shume ti me ngjan
vitet i more, te moren apo na ndan

si ta di a me degjon
oo si ta di a po me sheh
zgjate doren prej atje
e takohemi nder re
e kam thirrur e kam thirrur emrin tend
edhe zotin une e bera sot me faj
me fal jeten si nje engjell ne cdo vend
si nje ujk i plagosur une po qaj po qaj

Ty nuk te kam nuk dua feste per ditelindje
por ty ste kam se prej teje i dua urimet
ty nuk te kam
ti endrren se pe deri ne fund
ty nuk te kam
ne qiell edhe hena ka humb

si ta di a me degjon
si ta di a po me sheh?
zgjate doren prej atje
e takohemi nder re...

DËRGOI:
INFO
Muzikën dhe okestracionin e krijoi Adrian Hila, teksa kënga vjen me tekst nga Rovena Dilo.