Më mbaj mend (për 1 muaj)


Xhuliana Toçi - Te Tjeret
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Tjeret".
3. Video është e këngës "Te Tjeret", por nuk këndohet nga Xhuliana Toçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Xhuliana Toçi - Te Tjeret  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Muzika & Teksti:

Gjergj Jorgaqi

Komente

Asnjë Koment

08/11/2016

2016-11-08T22:45:01+00:00E kam njohur une dashurine
C’fare e kam dashur, kam bere ne jete
Duam ne njerez qe s’na kuptojne
Dhe nuk e dime
Sa na duan sa jane te tjere

Te mire, te bukur t’shemtuar, idiote
Vijne e ikin nga jeta jone
Disa na marrin c’fare ju dhurojme
Disa na japin e ti kujtojne

Refreni
Jo nuk do jetoj
Si njeri i lire
Nese endrren time posedojne
E kam nje fajele dhe do ta them
te tjeret ta degjojne
Perse po luftoj, jo asnje se di
E vetme une prape qendroj
E di diku qe ka nje zgjim
Ndaj jeten e vazhdoj

Dhe me se fundmi mbetemi ne,
Te tjere do t’vijne
Te tjere do t’shkojne
Jeta vazhdon dhe nese rron kot
Diversitete ka plot kjo bote

Refreni
Jo nuk do jetoj
Si njeri i lire
Nese endrren time posedojne
E kam nje fajele dhe do ta them
te tjeret ta degjojne
Perse po luftoj, jo asnje se di
E vetme une prape qendroj
E di diku qe ka nje zgjim
Ndaj jeten e vazhdoj

Muzika: Gjergj Jorgaqi
Teksti: Gjergj Jorgaqi

Më Shumë Këngë Nga Xhuliana Toçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë