TEKSTESHQIP

Yjet E Panjohur
Fjalet Qe S'ti Thash
Lyrics

Çfar mund te jepja?
Qe ta ktheja kohen mbrapa
dhe ti te ishe ktu..afer meje
ashtu sic dikur?

Ref: Qaje une se besoja..ti vuaje une se kuptoja
ndaj beja sikur ste njihja
ndroja rrugen kur te shihja
dhe sa her me shikoje..
me buzqeshje..
me ngacmoje..
me fal te lutem nuk e dija se c'ishte dashuria.

Fjal te ndrohta ndjeva..
buz te ftohta preka
per te haruar ty ne shum zemra fjeta
ecja rruges si nje hije qe askush se ka par
naten brodha neper endra duke thirur
si i marre
as te shoh pertej syve te qdo vajze qe takoja
ne heshtje midis fjalve zerin tend e degjoj
me kedo qe te jem prane
vetem ty te kam ndermend
ne gjithe muret e vetmis e kam shkruajtur emrin tend
tani po iki e nese ti ndonjeher e vetme ndihesh
me kerko e do me gjesh neper rrugica e kujtimesh
atje un do te pres ashtu si shum koh me par
e nese ti do te vish para teje do te dal
e ate çast ti do heshtesh pastaj do te buzqeshesh
do afrohesh drejt meje e me lot ne sy do presesh
qe un ti them gjith fjalet qe asnjeher sti thash e pastaj te jap puthjen qe kur nuk te dhash

Ref: Qaje une se besoja.. ti vuaje une se kuptoja
ndaj beja sikur ste njihja
ndroja rrugen kur te shihja
dhe sa her me shikoje..
me buzqeshje..
me ngacmoje..
me fal te lutem nuk e dija se c'ishte dashuria.

Pse ne syt e mi.. lot shikoj tani?
se ndoshta tani.. ndjej cfare ndjeje ti
por ja qe kta lot.. nuk te sjellin ktu
jan lotet qe dje.. lash ne syt e tu.

Edhe sonte ndihem vetem
edhe sonte e vetmuar
serish prap kaloj ksaj rruge per ty prap duke menduar
e kjo rrug me mer me con atje ku ti rrije gjithmon
edhe sot un kaloj ktu
por ti prap dhe sot mungon
nuk te shoh me asgjekundi
dhe kam frik mos te kam humbur
kam shum frik se mos nga jeta ime pergjithmon je zhdukur
Nuk dua t'jet keshtu se smundem ta besoj qe tani ndjej cfar ndjeje ti.. ndjej qe dashuroj
Ndaj dhe sot kaloj ksaj rruge mezi pres qe te t'shikoj
pres cdo cast (c'kemi) zerin tend te degjoj
e sa her qe duke ecur degjoj hapa mbrapa meje
e kthej koken qe te shoh..por JO ti nuk je..
e kshtu ende vazhdoj rrugen..
Ende pres qe si dikur te vish t'me lutesh si femi
te ndaloj vec nje minutei (nje minute)
nje minute ti me kerkoje..
nje minute qe nuk ta dhashe
nje minut ne jeten time
ja pse kurr sdo t'jemi bashke

Ref: Qaje une se besoja.. ti vuaje une se kuptoja
ndaj beja sikur ste njihja
ndroja rrugen kur te shihja
dhe sa her me shikoje..
me buzqeshje..
me ngacmoje..
me fal te lutem nuk e dija..se c'ishte dashuria.

Pse ne syt e mi.. lot shikoj tani?
se ndoshta tani.. ndjej cfare ndjeje ti
por ja qe kta lot.. nuk te sjellin ktu
jan lotet qe dje.. lash ne syt e tu.

Ref: Qaje une se besoja.. ti vuaje une se kuptoja
ndaj beja sikur ste njihja
ndroja rrugen kur te shihja
dhe sa her me shikoje..
me buzqeshje..
me ngacmoje..
me fal te lutem nuk e dija..se c'ishte dashuria.

DËRGOI: