A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ylli Baka & Free Mc's - Erdhi Dita Per Te Marre


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

24/01/2010

2010-01-24T16:04:53

Më Shumë Nga

Free Mc's

Këngë e albumit:

"Jam Ushtar"

Këngë e albumit:

"Perlat E Jugut 2 (Pritem)"

Këngë e albumit:

"Ku Ka Rrjedhur Do Pikoje"


Ref
o erdhi dita o moj per te marre
o syri zi o moj margaritar
o ngreu e vish o moj fustan e bardh
o syri zi o moj margaritar(x2)

thirrini vajzes te dale
me fustanin pale pale
velloja qendis me are
po vjen djali per ta marre
Unaza dhurat e pare
me gurin moj qelibare
gusha si debore e bardhe
stolisur? margaritare
djali vjen e i shkon prane
vajzes sec i thot ca fjale
te pash qe diten e pare,
nuk te le moj pa te marre
dy here nuk e perserita
vesha kostumin u ngrita
castin qe kaq shum e prita
erdhi ora erdhi dita

ref
o erdhi dita o moj per te marre
o syri zi o moj margaritar
o ngreu e vish o moj fustan e bardh
o syri zi o moj margaritar(x2)

lotet qe rrjedhin nga syri
porsi gure xhevahiri
sjan lot dhimbje as trishtimi
vajza qan moj nga gezimi
e leht moj porsi nje flutur
dhe nga lulet me e bukur
i zbret shkallet si sorkadhe
lozonjare nazemadhe
vajze moje shtatselvij
mos ma fshi syrin e zi
syri zi margaritar
erdhi dita per te marre
dy here nuk e perserita
fjalen mbajta dhe nuk ika
castin qe kaq shum e prita
erdhi ora erdhi dita

o erdhi dita te marre ne shpi
o dil te shoh syrin e zi
o vish fustan e lotet fshi
o syzezo qerpik flori

ref
o erdhi dita o moj per te marre
o syri zi o moj margaritar
o ngreu e vish o moj fustan e bardh
o syri zi o moj margaritar(x2)


Ky tekst u dërgua nga  Kostas
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019