A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Ylli Baka - Amerika


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/09/2010

2010-09-06T20:24:47

Muzika & Orkestrimi:

Valter Beqo

Këngë e albumit:

"2010"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Amerika" kënduar nga Ylli Baka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ylli Baka i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lindon Camaj - Amerika

I ri në gurbet unë ika
me lotë mu mbushën sytë
mu ba Amerika vendi im i dytë

Amerika krejt mi fali
ma munsoj të jam patriot
asnjëher nuk ndali na ndihmon dhe sot

Ref: Në Amerik gurbeqar
Amerika polt Shqiptar
zemra rreh per shqiptari Kuq e Zi, Kuq e Zi

Në Amerik gurbeqar,
Amerika polt Shqiptar
zemra rreh per shqiptari Kuq e Zi, Kuq e Zi

Si ta dua vendin tim Amerika më mësoj
kush jam dhe nga vi, kurr mos ta harroj
deri sa të jetoj shqip e mbaj ketë emer
kuq e zi veç kuq e zi gjithmonë rrah kjo zëmer

Ref: Në Amerik gurbeqar
Amerika polt Shqiptar
zemra rreh per shqiptari Kuq e Zi, Kuq e Zi

Në Amerik gurbeqar
Amerika polt Shqiptar
zemra rreh per shqiptari Kuq e Zi, Kuq e Zi

Minatori - Amerika

Atje rokaqet, prekin qjellin,
veton nen kemb dhe mbi kok’,
shendrrisin llampat e leonit,
t’bie mall te shkelesh ne tok’.

Gjendja n’at an’ eshte bosh,
Alcapone ne çdo qosh.
Ne shtepin’ e bardh’,
nje kauboj i zi,
luan me voten si nje axhami.

Apaçet, Siukset dhe komançet,
u treten ne luft’ per liri,
oqeani u sillte vdekje,
Kristofor çka bere ti?

Heeej, Amerika therret,
heeej, Amerika te vret.
(2x)

Amerikes mund t’i dhemb barku,
por Amerikes nuk i dhemb koka,
dollari esht’ Zot,
ulerin nentoka, e me te uleris edhe un’.

Washington, Chicago, Boston,
çdo gje e ka çmimin e vet’,
New York, USA, Amerika ju therret.

Heeej, Amerika therret,
heeej, Amerika te vret.

Sijeta Hoti - Amerika

2x
Jam nje kosovare, jetoj ne amerik
e dua kosoven edhe pik

Ne menxhes kur te zxhohem zxhohem
dit per dit e me shum permallohen
per vendin tim qe fort e dua
amerik e bukur seshte per mua

REF 2x:
Shum te dua vendi im
edhe pse jam ne mergim
tek ti mendjen zemer kam
per ty shum krenare jam

2x:
Nuk me pritet dita
ne kosov kur shkoj
me shoqet e mija do kendoj

do kendojm ne festivale
per kosoven ton krenare
per vendin tim qe fort e dua
amerik e bukur sesht per mua

REF 4x:
Shum te dua vendi im
edhe pse jam ne mergim
tek ti mendjen zemer kam
per ty shum krenare jam
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019