A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Yll Limani

Shiu ➡ The Rain

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Tina.Q


Shiu

Më lër të t'prek, të t'ndjej
Për aq kohë sa ka mbetur
Dhe fundin ta gënjej
Mbi fytyrën tënde t'fjetur

Dhe t'vërtetën ta mbys
Me shokun tim të dehur
Por buzëqeshja ngrin
Pas fatkeqsisë sonë është fshehur...

E shiu do t'i laj mëkatet tona
do t'harrojmë netet e vona
kur ti e shtrirë pranë meje
më falje dashuri
Fotografitë në mur
një ditë do t'zbehen
nëse shkon e di s'do kthehesh
prandaj të lutem rri
veç edhe një natë
veç edhe një natë
veç edhe një natë
veç edhe një natë...

A do t'munden buzët tona
të gjejnë shijen e dashurisë
a do të frikësohemi
të besojmë ne të dy sërish

Pika shiu n'lëkurën tonë
tek themi "Lamtumire"
vërshojnë çdo prekje, çdo puthje
në trupat tonë të mpirë
e ti buzëqesh për të fundit herë

E shiu do t'i laj mëkatet tona
do t'harrojmë netet e vona
kur ti e shtrirë pranë meje
me falje dashuri
Fotografitë në mur
një ditë do t'zbehen
nëse shkon e di s'do kthehesh
prandaj të lutem rri
veç edhe një natë (3×)


The Rain

Let me touch and feel you
For how long that it's left
And lie to the end
On your resting face

And kill the truth
With my drunk friend
But the smile freeze
After our disaster its hidden

And rain will wash our sins
We will forget the late nights
When you layed next to me
and gave me love
The photos in the wall
One day they will Fade
If you go i know you will not be back
So please stay
Just this one night (3×)

Will our lips
Find the taste of love
Will we be afraid
Me and you to believ again

Rain drops in our skin
While we say farewell
flooding every touch, every kiss
In our numbed body
And u smile for the last time

And rain will wash our sins
We will forget the late nights
When you layed next to me
And gave me love
The photos in the wall
One day they will Fade
If you go i know you will not be back
So please stay just this one night (3×)

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019