A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Yll Limani - Dritat  (Feat. 2po2)


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  211

Fans' Comments

5 🔥🔥

14/11/2017

2017-11-14T20:00:00

Featuring

2po2

Lyrics:

2po2

Lyrics:

Yll Limani

Participating in

Netët E Klipit Shqiptar 19


[Yll Limani:]
Ajri o i rrall e un vozis kadal
Ne qetesin e nates
Ma n'fund mbetem vet
Ktu kerkush sna sheh, ktu kerkush sna njeh
Lirisht shtinja flaken,
nisja cka po pret?

[REF.:]
Un t'du vec kur nalen dritat
Un t'du vec kur nalen dritat
Thuje sa mdon,
thuje noshta deperton e mbrrin te un
Un t'du vec kur nalen dritat
Un t'du vec kur nalen dritat
Thuje sa m’don,
thuje noshta deperton e mbrrin te un
Cili humb me shum?
Pak ti pak un, pak ti pak un,
pak ti pak un,pak ti pak un...

[2po2:]
Shuhi dritat, ndezi ndjenjat
Ftofet truni, nxehen venat
Na kap terri, hupin vlerat
Vec na dy jem, zhduken tjeret
Djerset e tua, djerset e mia
Nalen dritat lind dashnia
Krahet e tu jan duart e mia
Ska limit mo u shkel vija
Pak ti, pak une, epshet tona bohen bashk
Pak ti, pak une, trupi dridhet deri nasht
Adrenalina e kap majen,
a pe sheh sa shum po t’du kur dritat nalen?

[REF.:]
Un t'du vec kur nalen dritat
Un t'du vec kur nalen dritat
Thuje sa mdon,
thuje noshta deperton e mbrrin te un
Un t'du vec kur nalen dritat
Un t'du vec kur nalen dritat
Thuje sa m’don,
thuje noshta deperton e mbrrin te un
Cili humb me shum?
Pak ti pak un, pak ti pak un,
pak ti pak un, pak ti pak un...

[Yll Limani:]
I don’t get it, you keep coming closer
I don’t get it, I am trying to leave you
I don’t get it, I don’t get it, uh...

Ti ndjenjat I perzin me pije
Nuk je ktu je mbet vec hije
Thuje a mdon, thuje a mdon

Se un t'du veç kur nalen dritat
Uh...
Un t'du veç kur ndalen...


Lyrics submited by Isidore-Cards (8)

U krijua nga EVIO 2019-04-25 16:49:21
Shuji dritat, ndezi ndjenjat
Ftofet truni, nxehen venat
Na kap terri, hupin vlerat
Veç na dy jem, zhduken tjerët
Djersët e tua, djersët e mia
Nalen dritat, lind dashnia
2018-07-04 08:19:03
Ti ndjenjat I perzin me pije
Nuk je ktu je mbet vec hije
Thuje amdon,thuje a mdon
2018-07-02 14:30:04
Ti ndjenjat I perzin me pije
Nuk je ktu je mbet vec hije
Thuje a mdon, thuje a mdon
Se un t'du veç kur nalen dritat
Un du veç kur nalen...
U krijua nga eni 2018-05-17 09:42:26
Un t'du vec kur nalen dritat
Un t'du vec kur nalen dritat
2018-04-30 00:05:55
Ska limit mo u shkel vija
U krijua nga Esmeralda 2018-04-02 09:48:31
Shuhi dritat, ndezi ndjenjat
Vec na dy jem, zhduken tjeret
2017-12-16 18:42:21
Ajri o i rrall e un vozis kadal
Ne qetesin e nates
Ma n'fund mbetem vet
Ktu kerkush sna sheh, ktu kerkush sna njeh
Lirisht shtinja flaken,
nisja cka po pret?
U krijua nga ❤❤ 2017-12-15 01:33:02
Thuje sa m’don,
thuje noshta deperton e mbrrin te un
Cili humb me shum?
Pak ti pak un, pak ti pak un,
pak ti pak un, pak ti pak un...

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019