Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yll Limani - Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  168N'krahet e tu
E kom gjet un venin tem
Se aty kurgjo nuk dhem
Se me ty shpirti m'flen,
E n'krahet e mi
Eren tone kur e ni
Zemra mushet me dashni
Jom sigurte me ty e di

Po du mu rrit me ty
Un po du mu plak me ty
Ti se din
Ton jeten t'kom lyp

Refreni:
E tash qe t'kom gjet
T'lutna rri mos m’le vet
Se nuk e du ket jete pa ty
E tash qe t'kom gjet
N'durt e tua du me dek
Se nuk e du ket jete
Pa ty, pa ty...

A ma fal
Un nuk jom
I mire me fjale
E sa here t'kom perball
Fryme nuk marr
E zemra ndal
O shpirti jem
Gzimi yt o gzimi jem
Loti yt o loti jem
Mu mdhem kur ty t'dhem

Po du mu rrit me ty
Un po du mu plak me ty
Ti se din
Ton jeten t'kom lyp

Refreni:
E tash qe t'kom gjet
T'lutna rri mos m’le vet
Se nuk e du ket jete pa ty
E tash qe t'kom gjet
N'durt e tua du me dek
Se nuk e du ket jete
Pa ty, pa ty...

Du me t'i fal syt
Qe dhe ti me kuptu
Pse per ty po m'rreh zemra
Pse ty t'du...
tash qe t'kom gjet
T'lutna rri mos m’le vet
Se nuk e du ket jete pa ty
E tash qe t'kom gjete
N'durt e tua du me dek
Se nuk e du ket jete
Pa ty, pa ty...


Ky tekst u dërgua nga Kristina


Akordet:

Akordet nga Naim Jashari

G
N'krahet e tu
D
E kom gjet un venin tem
Am
Se aty kurgjo nuk dhem
Em D
Se me ty shpirti m'flen,
G
E n'krahet e mi
D
Eren tone kur e ni
Am
Zemra mushet me dashni
Em D
Jom sigurte me ty e di


C
Po du mu rrit me ty
Em
Un po du mu plak me ty
G
Ti se din
D
Ton jeten t'kom lypRefreni:
G
E tash qe t'kom gjete
D
T'lutna rri mos m’le vet
Am Em D
Se nuk e du ket jete pa ty
G
E tash qe t'kom gjete
D
N'durt e tua du me dek
Am
Se nuk e du ket jete
Em D G
Pa tyyyyyyyyyyyyyyy, pa ty...


G
A ma fal
D
Un nuk jom

I mire me fjale
Am
E sa here t'kom perball
Em
Fryme nuk marr
D
E zemra ndal
G
O shpirti jem,
D
Gzimi yt o gzimi jem
Am
Loti yt o loti jem

Em D
Mu mdhem kur ty t'dhem
C
Po du mu rrit me ty
Em
Un po du mu plak me ty
G
Ti se din
D
Ton jeten t'kom lypRefreni:
G
E tash qe t'kom gjete
D
T'lutna rri mos m’le vet
Am Em D
Se nuk e du ket jete pa ty
G
E tash qe t'kom gjete
D
N'durt e tua du me dek
Am
Se nuk e du ket jete
Em D G
Pa tyyyyyyyyyyyyyy, pa ty...

solo:

D Am Em DC
du me t'i fal syt
Em
Qe dhe ti me kuptu
G
Pse per ty po m'rreh zemra
D
Pse ty t'du...
G
E tash qe t'kom gjet
D
T'lutna rri mos m’le vet
Am Em D
Se nuk e du ket jete pa ty
G
E tash qe t'kom gjete
D
N'durt e tua du me dek
Am
Se nuk e du ket jete
Em D G
Pa tyyyyyyyyyyyy, pa ty...Yll Limani
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/02/2018
Muzika: Yll Limani
Teksti: Yll Limani
Orkestrimi: Florent Boshnjaku
Produksioni: Florent Boshnjaku


Yll Limani - Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ty".
3. Video është e këngës "Ty", por nuk këndohet nga Yll Limani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (10)

12
14
12
12
10
11
21
22
34
14

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Yll Limani:


Komente 2