Më mbaj mend (për 1 muaj)


Yllka Kuqi - Edhe Nje Here
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Edhe Nje Here".
3. Video është e këngës "Edhe Nje Here", por nuk këndohet nga Yllka Kuqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Yllka Kuqi - Edhe Nje Here  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Dhe Të Dua"

Komente

Asnjë Koment

20/02/2013

2013-02-20T16:37:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Edhe Nje Here" kënduar nga Yllka Kuqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Yllka Kuqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sabri Fejzullahu - Edhe Nje Here

Me mujt me kthy un kohen veq edhe niher
Me Ja nis na prej fillimit si ather

Mos mem rrejt
mos mem lendu
veq mem dasht
e veq mem gzu edhe niher
edhe niher

Me mujt me tbesu un edhe niher
Met besu qe ki mu ndrru edhe ti najher

Mos mem rrejt
mos mem lendu
veq mem dasht
e veq mem gzu edhe niher
edhe niher

Qka tbona, bona se di
Qka tbona, bona, se diiii
Mem ba shkrum e mem ba hi
Sta kom pas me borxh
Se tkom pas dashni
Se jom kon oj i rii oj i rii
Se jom kon i ri e skom dit
E sa her mke lan o me t prit
E un kom flejt e hallen sma ke dit

Me mujt me kthy un kohen veq edhe niher
Me Ja nis na prej fillimit si ather

Mos mem rrejt
mos mem lendu
veq mem dasht
e veq mem gzu edhe niher
edhe niher
Me mujt me un tbesu edhe niher
Met besu qe ki mu ndrru edhe ti najher

Mos mem rrejt
mos mem lendu
veq mem dasht
e veq mem gzu edhe niher
edhe niher

Xhudit - Edhe Nje Here

Ai kthehet kur une dua te harroj egzistencen e tij
Ai kthehet dhe un harroj egzistencen time

Nuk dua tja nis prej fillimit
Ndjenjat ma pushtuan shpirtin
Per ty kam vetem menime naaaa na
Me thuaj nese do te iki
Per ty po i ruaj kujtimet
Nuk dua te jemi te huaj te huaj
Nuk dua jooo

Ref:
Si tishte dita fundit zemren time mbajeee
Mi ler ti mua fajet vec edhe njeher
Edhe njeher tishim ne bashk
Nuk do doja un asgje tjeter
Edhe njeher tjemi vetem ne dy kunder gjith te tjerve

Te huaj te huaj mbetem ne pergjithmon
Me thuaj te dua por ti vetem aktron
Edhe njeher tishim ne bashk
Nuk do doja un asgje tjeter
Edhe njeher tjemi vetem ne dy kunder gjith te tjerve

And you said you would always be there for me,
You said that you'd be taking good care of me,
It ain't fair you see, you ran away from me,
And I'm right where you left me waiting patiently,
You know sometimes I don't even understand you,
Sometimes l can barely even stand you
But most of the time l worry whether you're fine,
Or if you got somebody else sleeping right by your side,
Though the pain from your lies was cold as ice
l forgave you once twice and thrice
And took the blame on me, you didn't stay for me,
now my heart beat playing sad melodies

Koha kalon po un vetem jam
Zemra fjalet premtimet tona ka
Ti harrove te duash harrove te ndjesh
Tani un po shkoj, me nuk do tme kesh

Ref:
Si tishte dita fundit zemren time mbajeee
Mi ler ti mua fajet vec edhe njeher
Edhe njeher tishim ne bashk
Nuk do doja un asgje tjeter
Edhe njeher tjemi vetem ne dy kunder gjith te tjerve

TNT - Edhe Nje Here

I kujtoj netët ne kur ishim bashkë,
s'i harroj prekjet tua si mëndafsh oh
Tash n'vetmi unë kujtimet i shfletoj,
jo nuk e di si mbaroi kjo dashuri
jo nuk e di...

REF. 2x:
Sa shumë do t'doja të jemi bashkë,
gjithçka do t'bëja që të kam pranë,
çdo gjë do t'ipja
të ndi prapë edhe një herë
kënaqësinë ta ndjejmë

I kujtoj netët ne kur ishim bashkë,
s'i harroj prekjet tua si mëndafsh oh
Tash n'vetmi unë kujtimet i shfletoj,
jo nuk e di si mbaroi kjo dashuri
jo nuk e di...

REF. 4x:
Sa shumë do t'doja të jemi bashkë,
gjithçka do t'bëja që të kam pranë,
çdo gjë do t'ipja
të ndi prapë edhe një herë
kënaqësinë ta ndjejmë

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Yllka Kuqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë