A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Yllka Kuqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  158
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Yllka Kuqi është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore qytetare. Yllka Kuqi apo "Giorgia" kosovare është ndër këngëtaret e rralla që ka bërë bum që në paraqitjen e parë në skenë, me potencialin e madh dhe ngjyrën karakteristike të zërit, me një shtrirje të gjërë të vokalit. Për të muzika është një nocion shumë i gjerë që nuk mund ta përmbledh me një fjalë e as me një fjali të vetme. Në çdo kohë, në çdo çast dhe në çdo gjendje ajo ka dëshirë të shoqërohet nga muzika dhe të këndoj ngase këndimi i vie mu nga thel...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Motra e

Vali Kuqit

E bija e

Zeqe Kuqit

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare

Live 2017 (2017)

Vendit Tim (Unplugged) (2014)

Dhe Të Dua (2013)


» Dërgo Një Këngë »

Po Sillna
A Thu
Je Dashnia
Vendit Tim
Jeton Ne Mua
Fale
E Jotja S'jam
Të Kujtoj
A Ke Zemër
Realitet

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Rona Nishliu

Zanfina

Adelina Emini

Nora Istrefi

Leonora Jakupi

Arta Bajrami

Genta Ismajli

Edona Llalloshi

Aferdita Demaku

Afërdita Dreshaj


Tags: Yllka Kuqi

Yllka Kuqi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019