A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vali Kuqi

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  46
  • Origin:
  • Gjakovë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 25
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Vali Kuqi is a popular singer and songwriter of Pop music. Vjen nga Gjakova, luan ne piano dhe eshte nje kengetar shume i mire. Ndryshe, per ata qe nuk e njohin, ai vjen nga nje familje kengetaresh. Babai tij Zeqe Kuqi eshte kengetar i njohur i muzikes popullore dhe motra e tij gjithashtu kengetare, Yllka Kuqi. Vali vijon studimet ne Fakulltetin e Arteve ne Tirane, dega kompozicion. Ai ka kenduar ne festivale per femije. Nder ta nuk mund te harrohet paraqitja e tij ne "Show Fest" ku pati mjaft sukses mad...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Yllka Kuqi

(His sister)

Zeqe Kuqi

(His father)

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Gzim Ukiqi

Enur Pakashtica

Red Bloody

Petrit Geci

Qendrim Pllana

Albatrit Muqiqi

ESTTO

Gëzim Gashi

Egzon Pireci

NORD (Rinor Durmishaj)


Tags: Vali Kuqi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019