Më mbaj mend (për 1 muaj)


Yllka Kuqi - O Zambaku I Prizrenit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Zambaku I Prizrenit".
3. Video është e këngës "O Zambaku I Prizrenit", por nuk këndohet nga Yllka Kuqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Yllka Kuqi - O Zambaku I Prizrenit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Vendit Tim (Unplugged)"

Komente

Asnjë Koment

14/04/2014

2014-04-13T23:46:31+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Zambaku I Prizrenit" kënduar nga Yllka Kuqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Yllka Kuqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Liliana Çavolli. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O zambaku i prizrenit
o zambaku i bardhe

o zambaku i prizrenit
o zambaku i bardhe

aman aman
qe lulezon prizrenin
aroma yte ma mbush o zemren plot me gezim

lalalalalala

n'aksham t'bukur te prizrenit
n'vese t'agimin ç'po shndrrit
porsi lulja e argjendit
shkon gjithnje tu u hijeshu

aman aman
qe lulezon prizerenin
aroma yte ma mbush o zemren plot me gezim

lalalalalaalaMë Shumë Këngë Nga Yllka Kuqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë