Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zanfina - Dreq I Vogël Simpatik Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Nuk e di pse fqinja im
sa her kaloj me fshishë në duar
Dhe pse mësuesi im i dashur
vetëm mu problem më thua

Nuk e di pse fqinja im
sa her kaloj me fshishë në duar
Dhe pse mësuesi im i dashur
vetëm mu problem më thua

Po sa hy në dhomë të vogël
asaj të shkretës t'fiktë i bie
Dhe kur dal të loz në lagje
prindërit shpallin ditë zie

T'gjithë më thrrasin
dreq i vogël simpatik...
E unë ende...
si fus dy këmbët në patikë

T'gjithë më thrrasin
dreq i vogël simpatik...
E unë ende...
si fus dy këmbët në patikë

Sa herë kthehem unë nga loja
nëna mbanë me varikin
Ndërsa këmbët e papastra
n'makinë druve've mi shtin

Gjyshja thotë se kur të rritem
do të bëhem mos besë hiq
E unë them se jam e bukur
me frizurën si iriq

Po sa hy në dhomë të vogël
asaj të shkretës t'fiktë i bie
Dhe kur dal të loz në lagje
prindërit shpallin ditë zie

T'gjithë më thrrasin
dreq i vogël simpatik...
E unë ende...
si fus dy këmbët në patikë

T'gjithë më thrrasin
dreq i vogël simpatik...
E unë ende...
si fus dy këmbët në patikë

Nuk e di pse fqinja im
sa her kaloj me fshishë në duar
Dhe pse mësuesi im i dashur
vetëm mu problem më thua

Gjyshja thotë se kur të rritem
do të bëhem mos besë hiq
E unë them se jam e bukur
me frizurën si iriq

Po sa hy në dhomë të vogël
asaj të shkretës t'fiktë i bie
Dhe kur dal të loz në lagje
prindërit shpallin ditë zie

T'gjithë më thrrasin
dreq i vogël simpatik...
E unë ende...
si fus dy këmbët në patikë

T'gjithë më thrrasin
dreq i vogël simpatik...
E unë ende...
si fus dy këmbët në një këpucë...


Ky tekst u dërgua nga  AgnnesaZanfina
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/01/2013


Zanfina - Dreq I Vogël Simpatik
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dreq I Vogël Simpatik".
3. Video është e këngës "Dreq I Vogël Simpatik", por nuk këndohet nga Zanfina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zanfina:


Komente 0