Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zemri Vejseli - Cauca E Katundit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ne çardak me lule cauca po chendis
Dil moj nan e shife cha kom begenis
Ajo ma mur zemren vec sa e kom pa
Shpejt u dashurova pa e mar se lo

Reff...

Do ta mar do ta mar qeter zdua n jet
Fort ma do dojke zemra me ta nan me nejt un ja ndejva eren asaj trendafiles ta ja nisim dasmen bjeri Nan dahires..

Frini era e flladit neen hije t ni pemes
Caca e kataundit nuk me del prej zemres
Fleta e asaj lules paska qen me ngjira cacua e kataundit oj nan ma e mira


Ky tekst u dërgua nga DiniZemri Vejseli
Publikimi: 11/11/2022
Muzika: Emin Aliu
Teksti: Sami Aliu
Orkestrimi: Baki Korg
Studio: Xhoni


Zemri Vejseli - Cauca E Katundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cauca E Katundit".
3. Video është e këngës "Cauca E Katundit", por nuk këndohet nga Zemri Vejseli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zemri Vejseli:


Komente 0